Voľný čas » Motor Design
MAKITA MOTOR DESIGN

 

Od konceptu k dokončeniu.

 

Pred viac než 90 rokmi dala spoločnosť Makita prísľub, že bude navrhovať a vyrábať tie najlepšie motory, aké budú dostupné. Spoločnosť Makita verí, že motor je srdcom každého energiou poháňaného nástroja a na naše odborné znalosti motorov sme veľmi hrdí. Pri výrobe najvýkonnejších, najefektívnejších a najspoľahlivejších motorov, dostupných pre každý nástroj, na ničom nešetríme.

 

Najvyžšia kvalita použitých materiálov.

Prvým konštrukčným prvkom pri výrobe odolných a efektívnych motorov je výber surovín. Spoločnosť Makita vyberá pre súčasti svojich motorov len tie najkvalitnejšie suroviny. 
Najkvalitnejšia oceľ - používa sa na výrobu hriadeľov a prevodoviek rotorov a vyhovuje najprísnejším priemyselným štandardom.
Vysokokvalitný magnetický medený drôt - meď s čistotou 97 % pre najvyšší tok prúdu, odolná voči extrémnym teplotám.
Najkvalitnejšia magnetická oceľ - zabezpečuje efektívny tok prúdu a vyšší výstupný výkon.

Dizaj rotora a jadra cievky.

Rotor je prvým konštrukčným prvkom pri zostavovaní motora. Všetky rotory spoločnosti Makita sú dynamicky vyvážené na dvojnásobok priemyselného štandardu, vďaka čomu môže spoločnosť Makita vyrábať najkvalitnejšie a vyvážené rotory motorov, aké sú dnes dostupné, a ktoré zabezpečujú dlhú životnosť a menej vibrácií. Jadro cievky je vyrobené z najkvalitnejšej magnetickej ocele, aká je dnes dostupná a je zasadené a laminované v pevnom a rovnomernom jadre. Tolerancie tesnosti v jadre cievky zabezpečujú najefektívnejší prenos energie a najvyšší výstupný výkon.

 

Roky pred konkurenciou.

 

Pokroky spoločnosti Makita v technológii motorov viedli k vývoju 4-pólového motora na jednosmerný prúd, ktorým sú vybavené produkty nového radu lítiumiónových bezdrôtových vŕtačiek.

Zatiaľ čo bežné motory na jednosmerný prúd majú 2 magnetické póly, 4-pólový motor na jednosmerný

prúd má 4 magnetické póly. V rotore so 4 pólmi existujú 4 línie magnetickej sily, čo vytvára menej priestoru s nízkou hustotou magnetického toku, čo zasa znamená vysokú efektivitu spotreby energie. Magnetická sila na jeden pól tak môže byť menšia, vďaka čomu sú magnet a prevod tenšie a môže sa znížiť celková hmotnosť. Táto nová technológia motorov viedla ku kompaktnejším rozmerom a nižšej hmotnosti.


Výhody značky Makita.

 

Spoločnosť Makita je už dlho rešpektovaná ako výrobca najkvalitnejších motorov v oblasti priemyselných elektrických zariadení.

Má viac než 90-ročné skúsenosti s návrhom a výrobou vysokovýkonných motorov.

Najkvalitnejšie suroviny pri výrobe súčastí motorov.

Najtrvácnejšie a najefektívnejšie motory v oblasti elektrických zariadení.

Najdôkladnejšie testovanie všetkých súčastí a hotového produktu.

Najspoľahlivejšie elektrické náradie vo svojej oblasti.

 

MDQxOW